Insekty to problem, z którym borykają się zarówno mieszkańcy domów jednorodzinnych, jak i mieszkańcy bloków. Muchy, komary i inne owady są uciążliwe i utrudniają sen wielu ludziom. Często stosowane środki chemiczne nie dają pożądanego efektu i mogą być szkodliwe dla zdrowia mieszkańców. W naszej ofercie znajdują się lampy, które zabijają owady i są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się problemu związanego z insektami.

Jak działają te lampy?

Jeśli borykasz się z owadami i już próbowałeś różnych sposobów, takich jak np. packi na muchy lub nieprzyjemne rozpylacze, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Lampy, które zabijają owady, są jednym z najskuteczniejszych sposobów pozbycia się insektów z domu, altanki lub balkonu. Dzięki nowoczesnej technologii można je stosować w dowolnie wybranym miejscu. Zasada działania lamp, które zabijają owady, jest prosta, ale skuteczna. Specjalne lampy przyciągają komary, muchy i inne owady, a gdy dotkną one siatki pod napięciem, giną rażone prądem. Lampy, które emitują światło UV, zostały zaprojektowane przez specjalistów i skutecznie przyciągają owady i insekty. Na rynku są również dostępne lampy, które nie korzystają z prądu elektrycznego, lecz posiadają specjalne wkłady lepowe. Insekty są zwabione sztucznym światłem i przyklejają się do kratki z klejem, gdzie giną.

Lampy zabijające owady z wentylatorem

Najnowocześniejszym rozwiązaniem są lampy zabijające owady wyposażone w specjalny wentylator. Resztki po owadach, które zostają przyciągnięte przez specjalną lampę UV, spadają na podłogę lub na specjalnie zaprojektowaną mata. W przypadku lamp z wkładem klejącym owady pozostają na wkładzie. Innowacyjnym i bardzo higienicznym rozwiązaniem jest lampa owadobójcza z wentylatorem. Dzięki niemu owady po kontakcie z prądem są zassane do wnętrza lampy. Ważna jest także łatwość w czyszczeniu pojemnika, w którym zbierają się resztki owadów. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie czystości w lampie i wokół niej. Można wtedy zapomnieć o brzydkim widoku owadów wokół lampy lub na wkładzie klejącym. Warto również zauważyć, że lampa zabijająca owady z wentylatorem działa bardzo cicho.

Kiedy i gdzie stosować lampy zabijające owady?

Nowoczesne lampy zabijające owady to urządzenia zaprojektowane z myślą o jak najskuteczniejszym usuwaniu nieproszonych gości - owadów lub insektów - z domu lub innych miejsc. Lampy mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych i otwartych. Idealnie sprawdzą się również pod wiatą lub innym zadaszeniem na przykład na działce. Mogą być montowane zarówno na dużych wysokościach, jak i nieco niżej. Zostały one skonstruowane w taki sposób, aby działać cicho i wydajnie. Nie potrzebują dużo prądu, aby działać prawidłowo. Właściciele lamp nie muszą się martwić o nadmierne zużycie energii elektrycznej. Lampy są ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu. Czas bezawaryjnej pracy lampy może wynosić nawet kilkadziesiąt lat. Należy jednak pamiętać o regularnej wymianie żarówki w lampie, co generuje koszt kilkudziesięciu złotych. Można dokonać wymiany żarówki samodzielnie.

Elegancki wygląd

Czyż nie można mówić o stylowym wyglądzie w przypadku lamp eliminujących owady? Oczywiście, a nawet trzeba. Lampy te zostały zaprojektowane tak, aby zachować swoje właściwości, a jednocześnie prezentować się atrakcyjnie. Pasują one zarówno do altany, poddasza jak i do mieszkania. Dzięki cichemu działaniu i delikatnemu światłu, już nie są one brzydkimi dodatkami do wnętrz jak ich wcześniejsze modele. Projektanci wykorzystali materiały, które pasują do różnych otoczeń, takie jak plastik lub metal. Dodatkowo, lampy nie nagrzewają się, co pozwala na ich użycie nawet w drewnianych przestrzeniach bez ryzyka pożaru.

Bezpieczeństwo i wygoda

Lampy eliminujące owady to przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie dla mieszkańców oraz osób przebywających w ich pobliżu. Emitowane przez nie światło jest w pełni bezpieczne dla ludzi, gdyż jest to światło UVA, które przyciąga owady, ale nie szkodzi ludzkiemu wzrokowi. Ponadto, specjalna osłona umieszczona na żarówce lampy ogranicza emisję światła, co oznacza, że lampa emituje tylko tyle światła, ile jest potrzebne do przyciągnięcia jak największej liczby owadów. Używanie lamp eliminujących owady jest również wygodne, gdyż nie wymaga ono stosowania dodatkowych środków chemicznych lub nieestetycznych łapek na insekty. Jest to szczególnie ważne z perspektywy ochrony środowiska naturalnego, gdyż rozpylanie środków owadobójczych często prowadzi do zanieczyszczenia powietrza i nie przynosi pożądanych rezultatów.