Okres wiosenny to czas w roku kiedy natura odżywa, a dni stają się coraz bardziej błogie i cieplejsze. Naturalnym więc jest, że w tym czasie lubimy spędzać dużo czasu na zewnątrz, ciesząc się świeżym powietrzem. Spacerowanie lub spędzanie czasu w ogrodzie to zdecydowanie miłe chwile. Niestety, ta pora roku ma również swoje minusy w postaci insektów latających. Prezentujemy dwa sposoby, które naszym zdaniem są najbardziej skuteczne w zwalczaniu tych nieproszonych gości.

Insekty latające – jak zabezpieczyć spokojny sen?

Insekty latające wkraczają do naszych domów, siedząc wygodnie w naszych salonach czy sypialniach, i zakłócają nasz sen. Okres wiosenny i wakacyjny, od kwietnia do sierpnia, to czas, kiedy insekty latające są szczególnie aktywne. Muchy, komary i wszelkiego rodzaju osy potrafią spędzić sen z powiek. Są dokuczliwe, szczególnie wieczorem i w nocy, i nie tylko drażnią, ale również stanowią zagrożenie dla zdrowia alergików i dzieci.

Istnieje wiele sposobów na zwalczanie insektów latających, jednak nie wszystkie są skuteczne. W takich sytuacjach konieczne może być sięgnięcie po profesjonalne środki, takie jak dezynsekcja lub nowoczesne lampy owadobójcze.

Dezynsekcja – dostępna łatwiej, niż myślisz

Dezynsekcja to bardzo skuteczna metoda eliminacji insektów latających. Jest stosowana w przetwórstwie rolno-spożywczym i magazynach spożywczych. Istnieje wiele produktów, które są stosowane przy dezynsekcji. Wiele z nich można kupić i stosować samodzielnie, co najważniejsze – dają one pozytywne i długotrwałe efekty.

Nowoczesne lampy owadobójcze – idealne do użytku w pomieszczeniach

Na rynku usług zwalczających insekty latające pojawiają się coraz to nowsze i bardziej innowacyjne metody. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych są lampy owadobójcze. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które może być stosowane również w domu, a cieszy się uznaniem wśród klientów.

Warianty lamp eliminujących owady

W ofercie Rentokil znaleźć można kilka rodzajów lamp, które wykazują skuteczność w walce z insektami. Wśród najczęściej wybieranych przez klientów znajdują się:

Każdy z wymienionych typów dostępny jest w sprzedaży i można je obejrzeć w zakładce Lampy na stronie sklepu hurtowniapest. Ważne jest, aby zakupione produkty pochodziły od renomowanych producentów, którzy posiadają szeroką wiedzę na temat branży i znają najlepsze sposoby użycia.

Jak działają lampy odstraszające owady?

Mechanizm działania lamp owadobójczych jest prosty. Urządzenia te wyposażone są w specjalne świetlówki UV-A, które przyciągają owady i uniemożliwiają im ucieczkę. Oświetlenie emitowane przez lampy wpływa na zachowanie insektów, co zwiększa ich skłonność do wchodzenia w zasięg działania urządzeń. Rozwiązania te są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, a ich koszt eksploatacji jest stosunkowo niski.