• BIOBECK PA 910 10 kg

BIOBECK PA 910 10 kg do zwalczania ptaszyńca kurzego

965.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier GLS (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier GLS 0
Paczkomaty InPost 0
GLS Punkt odbioru 0
Dostępność Średnia dostępność
Waga 20 kg

Zamówienie telefoniczne: 801 801 570

Zostaw telefon

BIOBECK PA 910 to gotowy do użytku insektycyd w proszku przeznaczony do eliminacji ptaszyńca kurzego (Dermanyssus gallinae). 

Dwutlenek krzemu będący substancją czynną przenika do narządów oddechowych (tchawek) szkodników, wysusza je od środka oraz blokuje stawy, co prowadzi do unieruchomienia roztoczy i w konsekwencji do ich śmierci.

Preparat może być stosowany w obecności kur i jaj bez okresu karencji.

Zalety i korzyści:

  • Łatwe zastosowanie.
  • Działa szybko i skutecznie.
  • Biobeck PA 910 nie wymaga karencji.

Preparat został przetestowany na fermach w Niemczech i w Polsce.

Trwałość i warunki przechowywania:

Preparat pozostaje trwały przez 3 lata od daty produkcji. W celu zachowania prawidłowych właściwości oraz postaci proszku BIOBECK PA910 należy przechowywać szczelnie zamknięty w suchych pomieszczeniach o stałej temperaturze.

Bezpieczeństwo stosowania:

Produkt zawiera substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Nieprzestrzeganie zaleceń może być przyczyną wystąpienia zagrożenia.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Dwutlenek krzemu będący składnikiem preparatu Biobeck PA 910 można traktować na stanowiskach roboczych jak każdy pył obojętny. 

Dla ochrony użytkownika przy rozprowadzaniu preparatu wystarczy więc filtr ochronny typu P1/P2. Dodatkowo zaleca się stosowanie standardowych ubrań ochronnych, maski przeciwpyłowej oraz okularów ochronnych.

Skład chemiczny:  

Substancją czynną jest ditlenek krzemu (jako nanomateriał w postaci agregatów i spieków) - 100% (100 g/100 g)

Pozwolenie: Nr 0790/04 

Preparat przeznaczony do użytku profesjonalnego.

Produkt biobójczych należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

 

Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę zamieszczoną na opakowaniu

Sposób zastosowania:

Zabieg z wykorzystaniem Biobecku najlepiej przeprowadzić w godzinach rannych. Przed użyciem preparatu należy usunąć pomiot z budynku inwentarskiego. Dokładnie oczyścić na sucho powierzchnie klatek, podłogi, ściany, itp. (np. przy pomocy sprężonego powietrza lub odkurzacza przemysłowego); w trakcie czyszczenia należy wyłączyć wentylatory.

Od dokładności oczyszczenia obiektu zależy w dużej mierze skuteczność zabiegu.

Rozprowadzić Biobeck PA 910 równomiernie za pomocą odpowiedniego aparatu rozpylającego np. pistoletu ssąco-rozpylającego, lub urządzenia typu DRAGON 7 lub DRAGON 12k (opylacze do proszków). 

W przypadku zastosowania pistoletu - należy podłączyć go do kompresora i ustawić ciśnienie na 3 bary. Pistolet należy stosować bez końcówek (dostępnych w zestawie).

W kolejnych krokach należy podłączyć do pistoletu wąż ssący (maks. dług. 2 m) i przymocować do węża rurkę. Na jej wolnym końcu można wyciąć szczeliny, aby zapobiec przyssaniu się do dna pojemnika. Pojemnik (np. czyste wiadro),  należy ostrożnie napełnić Biobeckiem, a następnie końcówkę rury ssącej zagłębić w Biobecku.

W kolejnych krokach przykręcić dyszę prostą lub kątową na przedni koniec rury rozpylacza, podłączyć przewody giętkie zgodnie z instrukcją montażu,

napełnić zbiornik Biobeckiem do 2/3 objętości, założyć pokrywę i pierścień zaciskowy, podłączyć sprężone powietrze, ustawić regulator ciśnienia na 2-4 bary - zależnie od ilości preparatu, sterować strumieniem proszku za pomocą przełącznika przy rozpylaczu.

Zabieg rozpoczynać w tylnej części budynku, posuwając się wzdłuż przejścia. Strumień kierować głównie na miejsca przebywania ptaszyńca, jego kryjówki, miejsca spoczynku. W miarę możliwości nie kierować strumienia bezpośrednio na kury.

Biobeck powinien pokryć cienką warstwą możliwie wszystkie powierzchnie.

Dawkowanie:

Ilość użytkowa zależy od wyposażenia, rodzaju budynku, a przede wszystkim stopnia porażenia :

zalecenie ogólne - ok. 10 kg Biobecku na 10.000 ptaków,

w wentylowanych budynkach inwentarskich z transporterami taśmowymi do usuwania odchodów, ze względu na szczególne korzystne warunki rozprowadzania preparatu, można stosować mniejsze ilości użytkowe;

w budynkach inwentarskich z urządzeniami do chowu podłogowego oraz przy chowie w wolierach ilość użytkowa na jeden zabieg wynosi 1 - 2 g na kurę. Szczególną uwagę należy zwrócić na gniazda dla niosek, ponieważ roztocza najchętniej osadzają się w tych miejscach (w razie potrzeby należy częściowo rozmontować gniazda).

Po pierwszym użyciu Biobecku należy powtórzyć zabieg 6 - 8 razy w odstępach co 7 - 10 dni. Kolejne zabiegi zalecane są w przypadku ponownego porażenia roztoczami; jednak nie rzadziej niż raz w miesiącu.

 

Karta charakterystyki dostępna na żądanie.
W celu uzyskania informacji proszę o kontakt: zamowienia@hurtowniapest.pl

Preparat przeznaczony do użytku profesjonalnego.

Produkt biobójczych należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę zamieszczoną na opakowaniu

Skład chemiczny:

Substancją czynną jest ditlenek krzemu (jako nanomateriał w postaci agregatów i spieków) - 100% (100 g/100 g)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.